Apple yine patent davası ile gündemde

Teknoloji

192 kez okundu 0

Apple yine patent davası ile gündemde

Apple tekrardan bir patent ihlali davası ile baş başa kaldı. Wisconsin Üniversitesi Apple için açmış olduğu tazminat davasını iki katına katladı. İşte dudak uçuklatan tazminat davası.

Apple yine bir patent davasıyla gündem konusu oldu. Son zamanlarda Qualcomm ile olan davası ile gündemden düşmeyen Teknoloji devi, bu sefer ise A7 ve A8 yonga setleri için açılmış olan patent davasıyla gündeme damgasını vurdu.

Apple, 506 milyon dolarlık patent davası ile baş başa!
Wisconsin Üniversitesi teknoloji devine, A7, A8 ve A8X cipslerinde kullanılan bilgisayar işleme teknolojisi ile ilgili bir patenti ihlal ettiği yüzünden tam olarak 506 milyon dolarlık bir patent davası açtı.

Reuters'in haberine göre, 2015 yılında açılan 234 milyon dolarlık tazminatın, oluşan ek zararlardan dolay 272 milyon arttırılarak, 506 milyon dolara çıkartan Wisconsin Üniversitesi Apple'ın patent ihlalinden dolayı oldukça canını acıtacak.

Davanın kapmasını daha da genişleten Wisconsin Üniversitesi, A9 işlemcilerini de dosyaya ekleyerek, Apple'ın işini daha da zorlaştırmış oldu.

Henüz açılan tazminat davası hakkında Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak şirket avukatları, 506 milyon dolarlık tazminat için önemli bir savunma hazırlığında olduğu içinde ortaya çıktı. Bakalım, Apple, son zamanlarda açılan dudak uçuklatan tazminat davalarına karşı nasıl direnecek? Büyük merak konusu.

Yorumlar

Yorum Yazın