Defter Hakkında Bilinmeyenler

Eğitim

504 kez okundu 0

Defter Hakkında Bilinmeyenler

Defter, üzerinde yazı veya çizim yapılan, boş kâğıtların birleştirilmesi ve üzerine kapak takılarak icat edilmiş bir nesnedir. 1920 yılında J.A. Birchall tarafından icat edilmiştir. Günümüzde ise yüzlerce çeşidi olan defterler, okulda, evde, iş yerinde hayatımızın bir çok alanına girmiş bulanmaktadır. Defter denilince  akla ilk gelen öğrencilerdir. Ancak günlük hayatınızda, sıkıntılarınızı, mutluluklarınızı, hüzünlerinizi, sırlarınızı ve yaşadığınız tüm olayları ister çizerek, ister yazarak, ister boyayarak yansıtacağınız çok önemli bir iletişim aracıdır. Günlük yaşamımızda ihtiyaç duyulan defterler, birbirinden  farklı tür ve boyutta birçok alternatifleriyle  ihtiyaçlarımızı karşılamaktadırlar. Özellikle okul çağında çizgili defterler, çizgisiz defterler ve kareli defterler en çok ihtiyaç duyulanlar arasındadır. Çizgili defterler, öğrencilerin Türkçe, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Hayat Bilgisi gibi derslerde  düzyazı yazmada ve not almada kolaylık sağlarken, çizgisiz defterler,  şekilli  çizimler yapılmasında  öğrencilere  yardımcı olmaktadır. Kareli defterler, not almada ve çizimlerde kullanılabildiği gibi, matematik gibi işlem yapılan  derslerde daha çok  tercih edilmektedirler. Bunlarla birlikte resim defterleri de vardır ki öğrencilerin vazgeçilmez ders aracıdır. Milli Eğitimde zorunlu dersler arasında okutulan Görsel Sanatlar dersinde birçok farklı tür ve boy alternatifleriyle öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Öğrencilerin hayal güçlerini kağıda yansıttıkları resim defterlerinde kuru boya, sulu boya, akrilik boya, kare kalem gibi  birçok uygulama gerçekleştirilebilir.

Kağıdın gramajına ve  boyutuna göre de birçok defter çeşidi bulunmaktadır.80gr, 90 gr, 70 gr, gibi gramajlarda ve  A4, A5 kağıt boyutlarında ya da 9 x 14, 13 x 21, 30x40, 50x70  gibi isteğe bağlı tasarlanmış her boyutta deftere rastlamak mümkündür. Bununla birlikte defterler kapaklarına göre: spiralli, derili, ciltli, sert kapaklı gibi dış yüzeyleri ve kağıtların bağlanma şekillerine göre de çeşitlilik göstermektedirler. Ayrıca tek, iki, üç, dört gibi bölmelerden oluşmuş defterlere de ulaşmak mümkündür. Defterler kullanılan kağıt renklerine göre de çeşitlilik göstermektedir.

Öğrencilerin zevklerine uygun birbirinden farklı modelleri, göz alıcı renkli görünümleri ve yüzlerce farklı çeşitleriyle bulabilecekleri defterler, öğrencilerin okul derslerinde yardımcı olan önemli bir araçtır.
Ayrıca  iş hayatının en çok kullanılan gereçlerinden biri olan defterler, her türlü ofiste, şirkette, ajansta, devlet dairesinde ve birçok alanda kullanılan  hayatınızın vazgeçilmez bir parçasıdır.
eokulihtiyaclari.com' da ihtiyacınıza uygun yüzlerce çeşit ve markada defterleri bulabilirsiniz.
En uygun satış marketi olan eokulihtiyaclari.com' da, ister öğrenciler için ister ofisiniz için dilediğiniz defter çeşidini düşük maliyetlerle bulabilirsiniz. Kolayca ve güvenilir sipariş verebileceğiniz eokulihtiyaclari.com' da kolay iade ve uygun ödeme koşulları, ücretsiz kargo ile  teslimat avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bir tıkla dilediğiniz ürünü sepete ekleyerek hemen sipariş verebilir, online alışverişin rahatlığını yaşayabilirsiniz. eokulihtiyaclari.com ile  tüm ihtiyaçlarınız bir tıkla ve güvenilir bir biçimde adresinize teslim edilir.

Yorumlar

Yorum Yazın